Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Україні необхідно вводити обов’язкове медичне страхування

Світ:

Таку думку висловив в. о. начальника головного управління охорони здоров’я Київської міської держадміністрації Володимир Загородній. На його думку, відношення між лікарем, пацієнтом і державою мають стати економічним важелем.
"Я був учасником добровільного медичного страхування, коли працював у колишній французькій колонії. Там я підписав контракт, і мені повідомили, які відрахування з моєї заробітної плати підуть на медичне страхування. У контракті було прописано мою посаду, ім’я сімейного лікаря і роботодавця, який мене фінансував. Дільничний лікар оглядав мене 2 рази на рік - міряв тиск, температуру, з’ясовував, чи є в мене скарги на здоров’я. Перший раз ми домовилися зустрітися з лікарем на 19 годин. За те, що він приїхав у неробочий час, я йому заплатив, і він виписав чек. Наприкінці року до мене зателефонував податковий інспектор і повідомив що з тих грошей лікар сплатив податок. Якби я не використав 2 візити лікаря, то для нього вартість страховки наступного року була б 20 % дорожча. А оскільки він пройшов 2 огляди, для нього навпаки зробили знижку. ", - пояснив він і наголосив, що такий порядок відносин між лікарем і пацієнтом були б прийнятні і для України.

"Якби у мене були якісь проблеми зі здоров’ям, мене б направили до профільного фахівця. За це б зі страховки вирахували додатково", - сказав Загородній.

Він вважає, що для введення страхової медицини першим має бути рішення Верховної Ради. Плата за медичне страхування має складати 5%. З них 2% повинні лягти на роботодавця, а 3% - на працюючого. Кожен має розраховувати на медичні послуги такої якості, за яку він сплатив. Має бути обов’язкова страховка з бюджету, а також страховка, на яку кожен заробив своєю працею.

"Це несправедливо, коли одна людина пропрацювала 30-40 років , а інша людина - жодного дня, а у лікарні їх кладуть поруч і дають їх однаково дешеві ліки", - зазначив Звгородній.

На його думку, до страхової медицини Україна прийде у будь-якому разі, бо зараз усі витрати на лікування і так лягають на кишені самого пацієнта. Адже 70% і більше у видатках на медицину йдуть на зарплатню лікарям і комунальні послуги.


Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Френк Герберт: Ну як вам друге дно Вулика Геллстрома?

«Вулик Геллстрома», «Дюна» і 10 принципів Джигаду – політичний проект Френка Герберта

«Життя у вулику передбачає не регламентовану монотонність, а МЕТАМОРФОЗУ. Коли комаха досягає межі своїх можливостей, вона чудесним чином перетворюється на абсолютно нову істоту. У цій метаморфозі я...

Останні записи